HABERLERİMİZ
TOUR OF ANTALYA NEFES KESTİ
2020
TOUR OF ANTALYA NEFES KESTİ
23 ülkeden 29 takım ve 173 sporcu ile 20 Şubat'ta başlayan Antalya Etabı ile başlayan yarış, 2. gününde Kemer-Antalya etabı ile devam etti. 3 Etaba Aspendos Antik Tiyatrosu’ndan başlayan sporcular zorlu etabı Termessos Antik Kenti’nde tamamladı. Tour of Antaly,a 23 Şubat’ta koşulan 136.8 kilometrelik Side-Antalya etabı ile sona erdi. Etabı Alpecin Fenix Takımı'ndan Tim Merlier 2 saat 57 dakika 31 saniye ile kazandı. İkinciliği Felbermary Takımı'ndan Filipe Fortin, üçüncülüğü de Bike Aid Takımı'ndan Frederik Dombrovski aldı. Genel ferdi klasmanda; Canyon DHB Takımı'ndan Max Stedman etap kazanamamasına rağmen Tour of Antalya'yı kazanarak 2020 yılının şampiyonu oldu. Genel takım klasmanında ise Tour Of Antalya'nın şampiyonu Alpecin-Fenix oldu.

Sprint Primi Sonuçları

Etabın 49.2'inci kilometresinde Diana Travel sponsorluğunda gerçekleşen sprint primi şu sporcular arasında dağıldı:

1- BHS Peloton Takımı'ndan Martin Toft Madsen

2- Canyon DHB Takımı'ndan Andrew Tennat

3- Sport Vlaanderan Baloise Takımı'ndan Kenneth Van Rooy


Doğal Güzellikler Prim Sonuçları

Etabın 116.6'üncü kilometresinde son prim kapısı da geçildi. Fraport TAV Antalya Airport sponsorluğundaki Doğal Güzellikler primi şu sporcular arasında dağıldı. Böylece yeşil mayo puanları da paylaşılmış oldu. Sonuçlar şöyle:

1- Tartoletto Isorex Takımı'ndan Maxime De Poorter,

2- Ukrayna Milli Takımı'ndan Vitali Buts

3- Bingoal Wallone Bruxelles Takımı'ndan Luc Wirtgen


Kapı geçildikten sonra son 10 kilometre için büyük yarış başladı. Gözler artık etabı ve yarışı kazanacak sporcuya çevrildi. Finişe metreler kala toplu grup bir de talihsiz bir kaza geçirdi. Finiş çizgisini ilk geçen Alpecin-Fenix Takımı'ndan Tim Merlier oldu.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^