HABERLERİMİZ
IRONMAN 70.3 HEYECANI BELEK 'TE
2019
IRONMAN 70.3 HEYECANI BELEK 'TE
Antalya Belek’te bu sene 5.’si gerçekleştirilecek olan Ironman 70.3 Turkey heyecanı için geri sayım başladı.

2-3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan ve mekan sponsorluğunu The Land of Legends’ın üstlendiği yarışmaya 84 ülkeden 2 bin sporcu katılım gösterecek. Belek bu organizasyonla, Kasım ayında sporcuların aileleri ve yakınları ile birlikte 5 bin kişiyi ağırlayacak.

Dünyanın en popüler yarışları arasına giren “Ironman 70.3 Turkey” The Land of Legends’ın mekan sponsorluğunda Wings for life, Runatolia gibi ülkemizdeki en büyük spor etkinliklerine imza atan TURSET PM tarafından gerçekleştiriliyor.

Sporcular sınırları zorlayacak

Güç, irade ve yarışmayı tamamlama odaklı bir yarışma olan “Ironman 70.3 Turkey”, bu sene 84 ülkeden 2 bin sporcu ağırlayacak. Yüzme, koşu ve bisiklet branşlarında birbirleriyle yarışacak olan sporcular, hem yarışacak hem de sınırlarını zorlayacak. Yaklaşık 2 bin sporcunun mücadelesi Kadriye Beachpark’ta yüzme ile başlıyor. Yüzme parkurunu geçen sporcular daha sonra bisiklet parkurunu ve son olarak koşu parkurunu da geçerek yarışmayı The Land of Legends içinde sonlandıracak.

5 bin kişilik turizm hareketi

Müthiş bir mücadelenin sergileneceği Ironman 70.3 Turkey, Antalya’nın en güzel aylarından Kasım ayında Belek’i hareketlendirecek. Antalya’nın en özel ve güzel destinasyonlarından biri olan Belek, sporcuların performansları ile renklenecek. Yarışma, Antalya’nın yüksek sezon dışında kalan döneminde turizme katkı sağladığı gibi bölgenin tanıtımına ve ülke imajına da önemli bir destek sağlayacak. Sporculara eşlik eden aileler ve yakınları da hem tatil hem de moral vermek amacıyla Belek’e akın edecek. 1 hafta öncesinden Antalya’ya gelecek olan sporcular ve aileleri 5 yıldızlı 6 ayrı otelde rezervasyon yaptırıyor. Sadece Ironman 70.3 Turkey için sporcular da dahil olmak üzere yaklaşık 5 bin kişi Belek’te bir turizm hareketi gerçekleştirecek.

Küçük Ironmanler

Ironman 70.3 Turkey’de 4 – 12 yaş grubundaki çocuklar da yarışacak. Yerli ve yabancı 500’ü aşkın minik sporcu 2 Kasım 2019 tarihinde mücadele edeceği Ironkids çocukları spora özendirmeyi ve mücadele etmenin önemini göstermeyi amaçlıyor.

Ironman 70.3 Turkey ile Belek’te heyecan dolu bir yarışma organize ettiklerini belirten TURSET PM Genel Müdürü Özgür Emeklioğlu, güç ve iradenin ön planda olduğu yarışmanın Antalya ve Belek’e önemli bir renk getirdiğini söyledi.

Emeklioğlu: “Bu sene 5.’sini gerçekleştireceğimiz yarışma, sporun yanında Antalya ve Belek’in tanıtımına da önemli bir katkı sunacak. Spor; buluşturan, tanıtan, gezdiren ve iletişim kurmanızı sağlayan önemli bir araçtır. Ironman 70.3 Turkey de bu noktada Antalya’nın olmazsa olmazı haline gelen bir organizasyon oldu. Her sene büyüyen yapısı ile Ironman 70.3 Turkey, yine mücadele, hırs ve adrenalin dolu saatler vadediyor” diye konuştu.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^