HABERLERİMİZ
GLORİA IRONMAN 70.3 TÜRKİYE’DE İLK DEFA BELEK’ TE GERÇEKLEŞTİ
2015
GLORİA IRONMAN 70.3 TÜRKİYE’DE İLK DEFA BELEK’ TE GERÇEKLEŞTİ
Avrupa Turu kapsamında ilk kez Türkiye'de gerçekleştirilen dünyanın en popüler ve zorlu yarışlarından Gloria Ironman 70.3, 57 ülkeden bin 343 sporcunun katılımıyla Gloria Hotels & Resorts sponsorluğunda, 25 Ekim 2015 tarihinde bölgemizde gerçekleşti.

Gloria Ironman 70.3 Turkey yarışı, Gloria Sports Arena’daki bitiş noktasına varılmasıyla başarıyla tamamlandı. 60 farklı ülkeden bin 224 sporcu 1.9 kilometrelik yüzme etabının ardından, 90.2 kilometre bisiklete bindikten sonra, 21.1 kilometre koşarak yarışı bitirdi. En genç sporcu 18 yaşındayken, en yaşlı sporcu ise 80 yaşındaydı. Yarışmacıların %25’i kadın sporculardan oluşuyordu.Yarışta bin gönüllü, operasyona ve yarışçılara destek amaçlı parkurlarda ve parkur çevrelerinde görev aldı. Antalya’yı adeta bir spor cennetine çeviren yarış, yerli halk tarafından da oldukça ilgi ve destek gördü.Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde profesyonel erkeklerde birinci Belçika'dan Van Lierde Frederik, ikinci Almanya'dan Paul Schuster, Almanya'dan Patrick Lange, dördüncü Polonya'dan Sowinski Milosz ve beşinci Danimarka'dan Knossalla Matthias'a ödülleri verildi. Kadınlarda da birinci Belçika'dan Alexandra Tondeur, ikinci İspanya'dan Gurutze Frades, üçüncü İngiltere'den Caroline Livesey, dördüncü Avusturya'dan Gruber Elisabeth, beşinci Macaristan'dan Halasz Arina ödül aldı.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^