HABERLERİMİZ
BELEK’TE ULUSLARARASI BİSİKLET YARIŞI SERİSİ
2020
BELEK’TE ULUSLARARASI BİSİKLET YARIŞI SERİSİ
Spor Turizm Birliği ve TÜRSAB destekleriyle ENDA TOUR; Spor Turizmin Geleceğidir sloganı ile bisiklet turizmi kapsamında ilk defa uluslararası kış dönemi bisiklet yarışları serisini Antalya’da gerçekleştirecek.

Enda Tour Kurucusu Recep Şamil Yaşacan; “Gerçekleştireceğimiz Uluslararası UCI (Dünya Bisiklet Birliği) yarışları ile dünyanın dört bir yanından bisiklet takımları ve sporcularını kış sezonunda ülkemizde ağırlamak istiyoruz. UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu 2020 takviminde yer alan kış dönemi bisiklet yarışları serisi sporculara UCI puanı kazanmaları ve kış sezonunda performanslarını arttırabilmeleri adına verimli bir antrenman dönemi sağlamaktır. Tıpkı futbol turizminde olduğu gibi, organize ettiğimiz turnuvalar bağlamında UCI Grand Prix Bisiklet yarışı serisi de yerli ve yabancı sporcuların özellikle kış sezonunda uygun iklim şartı Akdeniz sahillerini tercih etme sebebi olacaktır. 25 Ocak 2020 GP Belek, 9 Şubat 2020 GP Manavgat ve 16 Şubat 2020 GP Antalya yarışlarımıza toplam 48 ülkeden 463 sporcu katılacak olup tüm takımlar ve sporcular yarışlarımıza ücretsiz şekilde katılım gösterecekler.” dedi.

Bisiklet Sporu En Kısa Sürede Hak Ettiği Yere Ulaşacak


Açıklamasının devamında ülkemizin kaliteli asfalt yolları, her şey dahil konseptli uygun fiyatlı tesisleri, kış dönemi bisiklet antrenmanları için dünyanın bisiklet turizmi için en uygun destinasyonlarından birisinin Türkiye olduğunun altını çizdi.


“Spor Turizmine Yatırım Yaptık”

Projenin sponsorları arasında yer alan, Club Mega Saray’ı bünyesinde bulunduran Şahinler Holding’in İcra Kurulu Üyesi Deniz Şahin ise; “ Otel olarak spor turizmine büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Belek Turizm Merkezi’nde yer alan Club Mega Saray’ı 12 ay çalışır hale getirmek için ciddi yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Deniz Şahin, daha önce otel bünyemizde 22 tenis kortumuz bulunuyordu. Yaptığımız 4 milyon euro’luk yatırımla tenis kortu sayımızı 49’a çıkardık. Önümüzdeki süreçte spor turizmine yönelik yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda spor turizmi için yapacağımız yatırım toplamı 50 milyon Euro’yu bulacak. Yapacağımız yatırımla birçok branşta sporcu ağırlayacağız” diye konuştu.
Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^