HABERLERİMİZ
ANTALYA TURİST REKORU KIRDI
2019
ANTALYA TURİST REKORU KIRDI
Dünyanın en fazla turistin ziyaret ettiği yerler arasında bulunan Antalya’da 20 Kasım 2019 itibarıyla deniz ve hava yoluyla gelen turist sayısı 15 milyon 567 bin olarak gerçekleşti.

AKTOB(Akdeniz Turistik Otelciler Birliği) Başkan Yardımcısı, BETUYAB(Belek Turizm Yatırımcıları Birliği) İcra Kurulu Üyesi Kaan Kavaloğlu Antalya’nın bu başarısını şöyle değerlendirdi.

Kaan Kavaloğlu “Tüm paydaşların dört dörtlük hizmet verdiği ve dünya turizm ekonomisinde Türkiye’yi ilk 10’a sokan bir sistem yarattık. Tüm dünyada son 2 yılda Türkiye’ye karşı bir algı yönetimi oldu. Buna rağmen Türkiye bu sene rekorlara imza attı. Özellikle Antalya’da turist sayısının 16 milyona yaklaşması büyük başarı. Dünya’nın 60 ülkesinden turist ağırladığımız Antalya’da neredeyse tüm ülkelerden gelen turist sayısında artış görülüyor.” diye konuştu.

Röportajın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Bu web sitesi size web sitemizde mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanır. Bu web sitesine giriş yaparak, çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi.
kapat
^